Starší žáci U15 - OP

2013-11-25 11:11:13
24.11.2013 TJ Sokol Karviná - BK Krnov U17 60:59 (24:7, 34:19, 49:38)
Sestava:Kortiš Vojtěch 27bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 3), Petr Pospíšil 10bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Suchánek Michal 10bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Choma Daniel 6bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 2), Čepek Richard 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Vidlička Vojtěch 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Sukup Petr 2bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2), Kopecký Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Také odvetný zápas probíhal podle podobných not, ale tentokrát se šťastnějším koncem pro našeho soupeře. A přitom trenér Opršal věřil, že tento zápas můžeme vyhrát. A měl přitom pravdu!!! Opět jsme se připravili o výhru vlastní nedisciplinovaností v závěru zápasu, kdy jsme vedli minutu a půl před koncem 59:54 a ještě jsme zápas prohráli. Nastala stejná situace jako v domácím utkání s Příborem. Vedeme, dokonce zbývá jen pár minut a vteřin a my místo toho, abychom podrželi míč a hráli do konce času útoku, naprosto zbytečně útočíme do plných. A přitom trenér křičí co může "ČAS, ČAS"!!! Zbytečně..., stejně neslyšíme a chceme soupeře dorazit nesmyslnou akcí jeden proti všem. Je třeba se už nad tím zamyslet...
A přitom nám zase nevyšel začátek zápasu. Už jsme nastoupili bez dalšího člena základní rotace, který měl nakopnutý kotník, takže naše možnosti střídání byly hodně omezené. Měli jsme problémy s komunikací v obraně, neproměňováním šancí a našimi už obvyklými ztrátami míčů. Ale nevzdali jsme se. V 23.minutě jsme prohrávali 38:22, ale pak se situace začala obracet. Stáhli jsme stav na 42:38, ale pak jsme měli zase výpadek. Z -4 bylo během tří minut -15 (54:39). To už vypadalo hrozivě. Koncovku vzal do svých rukou Vojta Kortiš, jehož obránci Karviné nemohli uhlídat. Naše šňůra 20:0 měla být rozhodující, protože domácí hráči byli psychicky dole, ale pro výše uvedené důvody jsme jim tu šanci na zvrat dali sami. A oni ji využili. Prostě jednou jsi nahoře a jednou zase pro změnu dole...