Mladší minižáci U12 - OP

2014-03-03 11:20:36
01.03.2014 TJ Start Havířov - Starší minižáci U13 31:46 (4:18, 10:30, 16:40)
Sestava:Santarius Ivo 12bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Beeldman Tomáš 12bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Martin Křiva 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Choma Jakub 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Glac Ondřej 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Čepek Richard 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Mareš Lukáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Fildán Lukáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
DSC_0018 kopie.jpgNa zápasy o 4. místo OP s Havířovem jsme bohužel odjížděli podstatně oslabeni. Chyběli nám hlavně Mates a na poslední chvíli i Honza, který se omluvil pro nemoc až v den zápasu. Proto naše rotace hráčů dostala značnou ránu a bylo to jen o tom, jestli zbývající sedmička vydrží na velkém hřišti se silami. Protože i Ríša nastoupil po týdenním lyžařském výcviku a nebyl v ideální formě.
Havířov považujeme za silného protivníka hlavně z důvodu značné výškové převahy, kterou jsme se snažili eliminovat obranou před hráčem. A to se nám opravdu dařilo. Domácí tým vůbec nevěděl, co má v útoku hrát a jen se vymlouval na to, že hrajeme zónovou obranu. Což byl absolutní nesmysl. Hráči vůbec neví, co to zóna je, natož aby ji hráli. Jen prostě nebráníme natěsno někde v rohu hřiště či na půlicí čáře a odstupujeme pro výpomoc na silné straně. A to se řadě týmů nelíbí. Nestojíme v bedně, hrajeme to, co nám pravidla umožňují. Ale zpátky k zápasu. Velkou zásluhu na této výhře má Martin, který prakticky zlikvidoval nejvyššího pivota Havířova v útoku, když soupeři nedovolil na něho přihrát. A protože domácí mají založen útok právě přes něho, bylo na výhru zaděláno. Jen v závěru, v době kdy jsme vystřídali hráče základu, nás soupeř přehrál, kdyyž vyhrál poslední čtvrtinu 15:6 a tím trošku korigoval naši vysokou výhru. Tou jsme si pojistili prozatímní 4. příčku tabulky OP.