2010-02-08 19:39:34

sobota 6.2.2010
BK Krnov - Gymnázium Hladnov 78:71 (13:22, 32:39, 54:50)
Sestava: Opršal O. 18, Meca, Lukáš M. 10, Hlaváček Jakub 7, Stanovský M. 8, Janovský V. 19, Křištof 16, Dvořáček

Velmi nepříjemný soupeř čekal na krnovské basketbalisty v dalším zápase oblastního přeboru mužů. Tým Hladnova je znám svou agresivní a silovou hrou, která mnohým týmům vůbec nevyhovuje. A platí to i pro domácí tým. Ten nastoupil ve značně oslabené sestavě, když z různých důvodů chyběly opory Jakub Lukáš, Martin Čarnecký, Svěchota či junioři Martin Opršal a Cikánek. Naopak svou premiéru mezi muži si odbyl pivot Jiří Meca. První poločas se Krnovu vůbec nevydařil. Chyby v obraně, nepřesná střelba znamenaly jasnou převahu hostujícího týmu. Od 7. minuty první čtvrtiny nedali domácí 10 minut koš ze hry, jen se jim dařilo snižovat náskok soupeře z trestných hodů. Za stavu 20:32 zavelel k útoku hrající trenér Janovský, který třemi trojkami v řadě zvýšil naději Krnova na zvrat, který navíc podpořil košem s faulem Křištof. Ovšem i hosté okamžitě kontrovali trojkou v posledním útoku první půle. Po přestávce se domácí zlepšili ve všech činnostech a začali hosty rychle dotahovat. Poprvé se domácí ujali vedení 44:43 ve 25. minutě zápasu, ale hosté se nenechali vyvést z tempa a rychle otočili skóre na 44:49. Poslední dvě minuty třetí čtvrtiny však jasně patřili domácím. Hlaváček, Opršal, Stanovský i Janovský úspěšně stříleli šestky a tak byl stav na konci této části hry 54:50. Ještě jednou se hosté vzchopili a vyrovnali na 59:59, ale bylo to v tomto zápase naposled. Závěr už byl v režii Krnova, který už si vítězství nenechal vzít.