Muži - OP

2015-03-22 11:05:41
20.03.2015 BK Krnov Muži - TJ Gyymnázium Hladnov B 83:75 (25:18, 40:34, 62:47)
Sestava:Janovský Václav 18bodů (trojky: 1, TH: 3/4, fauly: 2), Velčovský Jan 18bodů (trojky: 0, TH: 6/10, fauly: 3), Vidlička Adam 15bodů (trojky: 1, TH: 6/8, fauly: 0), Siegfried Jiří 8bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 5), Rumian Adam 8bodů (trojky: 1, TH: 3/4, fauly: 3), Gazdík Jakub 6bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 0), Matiaško Ján 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Adámek Vojtěch 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Durišík Jiří 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
DSC_0514 kopie.jpgChlapci z Hladnova přijeli k zápasu do Krnova příliš sebevědomí, jako by se jim v cestě za vítězstvím nemohlo nic stát . Nejprve jich bylo jen pět, když ostatní přijížděli jen těsně před začátkem zápasu a pak jim nahrávaly i výborné úvodní minuty, kdy se prakticky neminuli. Během tří minut se rychle ujali vedení 9:2 a s námi to vůbec nevypadalo dobře. Dělala nám problémy zónová obrana, na kterou jsme trochu déle hledali recept na její překonání. Ale postupně jsme si zvykali a od poloviny úvodní čtvrtiny jsme začali přebírat iniciativu. Hostům nepomohlo ani střídání (nerozcvičených) hráčů a tak poslední tři minuty prohráli 11:0. A na výborný konec čtvrtiny jsme navázali i v následujících dvou minutách. Po dalších třech koších už jsme vedli 31:18 a to ještě nedal Honza Velčovský dvě šestky. Až po nich se hosté vzpamatovali ze studené sprchy a začali se pomalu znovu rozehřívat. Ale výborný výkon Adama Vidličky nás držel v neustálém vedení. Nadprůměrný výkon jsme si drželi i ve druhém poločase, kdy střeleckou aktivitu převzal Venca Janovský. Neustále jsme si drželi dvouciferný náskok o který jsme přišli až pět minut před koncem. To se hosté nadechovali k závěrečnému náporu a snížili až na 71:65. Ale jejich nápor zastavil šestkami Velčovský a šťastnou trojkou Rumian. V závěru to bylo o tom, zda se po taktických faulech dokážeme koncentrovat na trestné hody a to se nám vcelku zdařilo (12/9).
Tentokrát zasluhují pochvalu všichni hráči, kteří nastoupili na palubovku. K výhře jsme potřebovali nadprůměrný výkon a to se nám podařilo.