Kadeti U17 - OP

2015-04-13 17:00:50
11.04.2015 BK Krnov U17 - BK TJ Spratak Uherský Brod 30:37 (6:6, 12:18, 20:29)
Sestava:Kortiš Vojtěch 10bodů (trojky: 0, TH: 4/4, fauly: 3), Janalík Jan 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Klíma Richard 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Choma Daniel 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Čepek Richard 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Kopecký Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Kočí Karel 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Sukup Petr 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
DSC_0539 kopie.jpgBrod byl jasným favoritem těchto zápasů a to i proto, že všechna předchozí vzájemná utkání celkem suverénně vyhrál. Až na to poslední v Brodu, kdy jsme se drželi statečně až do posledních minut. A na tento zápas jsme chtěli navázat. Bohužel naše sestava byla ochuzena nejen o dlouhodobé marody, ale o další tři hráče. Takže nás zůstalo pouze osm, z toho dva mladší žáci. Ale nechtěli jsme to vzdát i přes tato oslabení. Kluci byli povzbuzeni výhrami nad Mohelnicí, které jsme doslova vydřeli obranou. A tu jsme chtěli zopakovat i v těchto zápasech. A dařilo se nám nadmíru i nad očekávání. Hosté měli obrovskou výškovou převahu, kterou jsme eliminovali větším nasazením. Soupeř nás totiž kapánek podcenil a myslel si, že nás přejede aniž by se musel trochu zpotit. Ale chlapci se nestačili divit. První čtvrtina skončila 6:6, kdy jsme vynikající obranu bohužel nepodpořili nějakým košem v útoku. Ale to jsme čekali, přes vysoké obránce jsme se nemohli dostat pod koš a střelce z dálky nemáme. Hosté se dostali do vedení díky trestným hodům, kdy jsme zastavovali útok za cenu faulů, aby hosté nedávali koše zadarmo. Dostali jsme tak celkem 7 bodů, což je vlastně konečný rozdíl ve skóre. V závěru jsme snížili na 28:31, ale napadla nám ani jedna "šťastná střela", kterou bychom hodně potřebovali. Škoda, že jsme neměli koho střídat. I když kluci bojovali ze všech sil a podali nadprůměrný výkon, měli bychom asi více šancí s kluky ze základu. Ale nepřišli, tak to dopadlo tak, jak dopadlo. Prohráli jsme, ale se ctí.