Muži - OP

2017-01-15 10:36:32
13.01.2017 BK Snakes Ostrava B - BK Krnov Muži 53:87 (16:17, 32:43, 46:59)
Sestava:Strnisko Petr 30bodů (trojky: 2, TH: 6/9, fauly: 2), Vidlička Adam 17bodů (trojky: 1, TH: 4/8, fauly: 1), Čarnecký Michal 13bodů (trojky: 2, TH: 5/6, fauly: 0), Janovský Václav 10bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Blejchař Jan 9bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Velčovský Jan 6bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 3), Chudoba Miroslav 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Matiaško Ján 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Hrabovský Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Durišík Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Adámek Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Muži.jpgPátek a ještě k tomu třináctého, byl možná datem jednoho z rozhodujících momentů letošního ročníku oblastního přeboru. Pro jeden z týmů to byl černý pátek a pro druhý zase šťastný. A nakonec se ukázalo, že ti šťastnější jsme byli my, protože v duelu dosud neporažených týmů jsme soupeře zcela zdemolovali. A to opravdu nikdo nečekal. Hlavně asi domácí tým.
Měl to být duel dvou rozehrávačů s obrovskými zkušenostmi s těžkých bojů v nejvyšší soutěži. A ukázalo se, že Čarda byl na tom lépe než Patrik Smažák, který nám sice dal dvě trojky a dva koše, ale to bylo z jeho strany vše. Hrál totiž hodně na sebe, zatímco Michal více pro mužstvo. Zápas jsme sice začali dobře, když jsme rychle vedli 8:2, ale domácí se rychle vzchopili a otočili na 16:12 v probíhající 8. minutě. Naštěstí po faulech domácích jsme skóre opět převážili na svou stranu po šestkách Čardy a Pecy. Ale domácí se nevzdávali a nenechali nás vydechnout. Nedařilo se nám v útoku a tak domácí vedli 25:20 (14. minuta). Ale to bylo nejvyšší vedení soupeře, kterého jsme od té doby začali přehrávat. Měli jsme na své straně více skórujících hráčů, podařilo se nám dát nějaké trojky (Peca a Michal) a to v konečném součtu znamenalo nadějné poločasové vedení. Po přestávce jsme plnou halu fanoušků, mezi kterými byli současní i bývalí hráči NBL, naprosto zchladili. Od stavu 40:47 jsme šňůrou 9:0 navýšili vedení až na 16 bodů (40:56). Ostravští "Hadi" sice ještě snížili na 46:59, ale v poslední čtvrtině jsme je přiškrtili natolik, že si ani neškrtli. Na jejich koš se valil jeden protiútok za druhým a tak skóre utěšeně narůstalo. Poslední čtvrtinu jsme ovládli poměrem 28:7, což svědčí o tom, že jsme měli mnohem více sil než soupeř. Ten hrál na menší rotaci jako my, zbytečně se rozčiloval a debatoval s rozhodčími, což jim na soustředěnosti určitě nepřidalo. Navíc my jsme měli mimo Michala další eso v podobě Pecy, jehož 30 bodů bylo pro vývoj zápasu rozhodujících. Vynikající výkon podali Blejchy pod košem, který rozdával čepice na potkání a také Vidla, jenž byl pro soupeře nepříjemným bodovým překvapením.
Pro dokončení první části soutěže nám zbývá dohrávka v Novém Jičíně. Odvety začínáme na palubovce VŠB Ostrava 28.1.2017.