Muži - OP

2017-04-10 16:44:04
06.04.2017 BK Labrador Ostrava - BK Krnov Muži 53:81 (18:24, 29:49, 37:66)
Sestava:Čarnecký Michal 17bodů (trojky: 4, TH: 1/3, fauly: 0), Janovský Václav 13bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 0), Strnisko Petr 10bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 0), Durišík Jiří 8bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2), Chudoba Miroslav 7bodů (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 1), Blejchař Jan 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Vidlička Adam 6bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Velčovský Jan 6bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 3), Koutný Pavel 4bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 0), Matiaško Ján 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Zápalka Tomáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Hrabovský Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 0)
Muži.jpgPokračování oblastního přeboru nás tentokrát zavedlo do nezvyklého prostředí ostravského Trojhalí, kde má domovský stánek tým Labradoru. Tento celek je složen především ze stále "mladých" mazáků v čele Ludvou Magnuskem. Soupeř se nás držel až do konce první čtvrtiny, kdy byl stav 18:19 v náš prospěch. Ale v poslední minutě I/IV jsme se přece jen urvali díky úspěšné střelbě Vidly a Čardy. Za stavu 22:30 nastaly chvíle matadora Vency Janovského, který šňůrou 11:0 sám navýšil skóre na 24:39, což už bylo pro nás ideální. A když dal další dvě trojky Čarda, ukončili jsme poločas s uklidňujícím náskokem 20 bodů. Od té doby už jsme mohli hrát v pohodě. Tým výborně dirigoval na rozehrávce Hraboš, který dostal od trenéra Čarneckého až nezvyklý počet minut (ovšem zaslouženě). Poslední čtvrtinu už odehrály především mladé pušky Mirek, Ďuri či Sirka, kteří pomalu ale jistě získávají cenné herní zkušenosti v seniorské kategorii.
Výhra o 30 bodů je zasloužená. Domácí několikrát neudrželi nervy a po "pohovorech" s rozhodčími dostali technické chyby. Ale to nám spíše nahrávalo do karet, protože my jsme mohli hrát v klidu.
Další zápas bude odvetou za jedinou porážku našeho týmu v letošní soutěži. Na své palubovce přivítáme 22.4.2017 tým Nového Jičína. Čas bude ještě upřesněn.