Muži - OP

2017-05-15 09:21:47
13.05.2017 BK Krnov Muži - BK Snakes Ostrava B 86:69 (27:14, 49:32, 72:54)
Sestava:Strnisko Petr 30bodů (trojky: 1, TH: 3/4, fauly: 2), Čarnecký Michal 21bodů (trojky: 4, TH: 1/1, fauly: 1), Janovský Václav 15bodů (trojky: 1, TH: 4/6, fauly: 3), Velčovský Jan 7bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Blejchař Jan 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Chudoba Miroslav 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Matiaško Ján 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Koutný Pavel 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Vidlička Adam 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 1), Hrabovský Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Durišík Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Adámek Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Muži_finále.jpgCo jiného si přát než finále nakonec. A rozlosování letošního ročníku OP tomu přálo, když se v závěrečném kole utkala družstva na prvním a druhém místě. Po dvou porážkách po sobě jsme měli o čem přemýšlet, protože naše vedoucí pozice se začala pořádně kymácet. Ale naštěstí pro nás i hosté doma zaváhali s Opavou, takže se opravdu rozhodovalo v souboji obou týmů. A konečně jsme mohli nastoupit v plné sestavě.
Oproti zápasu s Novým Jičínem, kde nám hrubě nevyšel začátek zápasu, se hráči tentokrát soustředili od úvodních minut. Hned v té první vstřelil Čarda dvě trojky a přihrál do protiútoku Velčovi, který pohodlně vsítil. Hosté sice snížili na 8:4, ale pak dlouhé minuty patřili bodově jen nám. Dobrou obranou jsme nedovolili hostům skórovat a sami jsme po krásných akcích Čardy zvyšovali naše skóre. Takže jsme v 8. minutě vedli 24:6. Pak jsme zbytečně začali vymýšlet přihrávky, ztratili jsme několik míčů a dali tak příležitost vyniknout hostujícím střelcům. Od tohoto okamžiku byl zápas naprosto vyrovnaný. Na naše koše odpověděli vždy hosté a tak se nám nedařilo skóre navyšovat. Spíše se pohybovalo jako na houpačce. Vždy, když hosté snížili, jsme zase šňůrou bodů nedávali soupeři naději na zvrat. Výhru jsme uhájili i přes střídání všech hráčů.
Po skončení soutěže jsme tedy na prvním místě se stejným počtem porážek jako Snakes. Toho ale čeká ještě zápas s Frenštátem. A měli jsme i štěstí v tom, že Nový Jičín má o jednu prohru navíc, protože s tímto soupeřem jsme 2x prohráli. Postupujeme tedy o dlouhých letech do druhé ligy, kam pošleme i přihlášku. Máme ale podmínku v tom, že se bude hrát v hale v Kostelci, která nesplňuje podmínky pro ligová utkání. Pokud nám ČBF nevyhoví, pravděpodobně naši přihlášku stáhneme.