Muži - 2. liga

2017-10-09 11:17:20
07.10.2017 BK Krnov Muži - KK Valašské Meziříčí 87:65 (15:19, 43:34, 57:49)
Sestava:Blažek Jakub 28bodů (trojky: 0, TH: 4/4, fauly: 3), Strnisko Petr 19bodů (trojky: 1, TH: 2/4, fauly: 3), Čarnecký Michal 13bodů (trojky: 2, TH: 3/4, fauly: 1), Kukla Ondřej 10bodů (trojky: 0, TH: 4/8, fauly: 3), Martikán Petr 6bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 4), Janovský Václav 5bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 5), Chudoba Miroslav 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Durišík Jiří 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Janoš Dominik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Vidlička Adam 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Muži ŠU.jpgNa úvod 2. ligy nás čekal soupeř, který naši loňskou skupinu vyhrál a postoupil do bojů o postup do 1. ligy. Tam však neuspěl.
Svou sílu ukázali hosté především v prvním poločase, kdy se hned v úvodu zápasu ujali vedení, které si drželi až do začátku druhé čtvrtiny. Právě úvod této desetiminutovky nás dostal zpět do pohody, protože se nám podařilo zakončit několik útočných kombinací triem Blažek, Strnisko, Kukla. Druhou čtvrtin jsme vyhráli 28:15, což svědčí o naší efektivitě v útoku. Ale hosté se nechtěli vzdát a opět převzali iniciativu po poločasové přestávce. Rychle snížili na rozdíl 6 bodů (46:40) a neustále byli na dostřel. Definitivně jsme zlomili jejich odpor až v poslední části zápasu, kdy se trefili z trojky Čarda s Pecou a navýšili tak na rozdíl 71:53. Pak pod košem opět kraloval Kuba Blažek, po jeho koších jsme vedli už 83:57. Hosté jen na závěr snížili šestkami a trojkou v poslední minutě zápasu.
Soupeře jsme zdolali až velmi dobrou obranou, kdy celá pětka makala na doraz. Líbil se především mladý Ondra Kukla, který i střelecky podpořil naše zkušené extraligové trio Blažek, Čarda a Peca. Pro nás to byl opravdu těžký zápas s vítězným koncem, což znamená dobrý počátek soutěže.